Urbanistyczny wystrój często pojawia się w projektach współczesnych biur, podkreśla on bowiem modernistyczny charakter tej przestrzeni. Jego nadmiar może jednak sprawić, że wnętrza stają się zbyt chłodne i surowe. Pomysł na ciekawe zastosowanie tej stylistyki, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i domowej atmosfery, przedstawili projektanci z zespołu mode:lina™, tworząc swoją nową siedzibę – biuro Brick Office, które mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej w Poznaniu.
Wyzwaniem, przed którym stanęli projektanci, było dopasowanie projektu do specyficznego układu lokalu. Część biura nie miała bowiem dostępu do okien, konieczne było więc wydzielenie przestrzeni, w której mieścić się będą pomieszczenia niewymagające naturalnego światła. Znalazły się tam salka konferencyjna, budka telefoniczna, łazienka i korytarz. Dzięki temu podziałowi udało się umieścić zarówno powierzchnię przeznaczoną do pracy, jak i strefę kuchenną w dobrze naświetlonym miejscu.
Główną myślą, która przyświecała projektantom biura, było połączenie ze sobą dwóch z pozoru przeciwstawnych elementów – urbanistycznej stylistyki i domowego wystroju. Surowość wykończenia jest widoczna już w sposobie wykonania podłogi biura. Projektanci zdecydowali się bowiem na pozostawienie deweloperskiej wylewki, która została oczyszczona i zabezpieczona lakierem. Zastosowanie podobnego rozwiązania widoczne jest na suficie – pozostawiono tam rysunki wykonane w trakcie prac budowlanych. Kolejnym elementem podkreślającym urbanistyczny charakter przestrzeni jest mozaika z nieregularnie ułożonych cegieł. Stanowi ona najbardziej charakterystyczny punkt projektu i to właśnie od niej pochodzi nazwa biura – Brick Office.
Projektantom z pracowni mode:lina™ zależało na uniknięciu przytłoczenia nadmiarem chłodnej i surowej estetyki, zdecydowali się więc na wypełnienie powierzchni elementami domowego wystroju. W sąsiedztwie kuchni umieszczono duży drewniany stół, przy którym pracownicy wspólnie spożywają posiłki i rozmawiają przy kawie. Na chłodnych betonowych podłogach znalazły się natomiast dywany, które sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Poprawiają one także akustykę, na czym również zależało projektantom. Wpływ na wyciszenie i uniknięcie pogłosu miały też zasłony w sali konferencyjnej, panele akustyczne w toaletach i budce telefonicznej oraz ściana z nieregularnie ułożonych cegieł. Elementem dekoracyjnym, który dopełnia wystrój całego biura jest mural autorstwa Pawła Swanskiego, nawiązujący do znajdującego się w okolicy Starego ZOO.
Dzięki zestawieniu urbanistycznej stylistyki z domowymi akcentami udało się połączyć inspirującą miejską estetykę z komfortem i rodzinną atmosferą. Natomiast obecność pomysłowych elementów wykończenia nie tylko przyczyniła się do stworzenia niepowtarzalnego wystroju, ale także zapewniła świetną akustykę wewnątrz biura.