Na Dolnym Śląsku pojawiła się nowa przestrzeń coworkingowa - CoWork Aleja Bielany. Jest to komfortowe miejsce do pracy zdalnej, spotkań biznesowych oraz nauki, zlokalizowane w centrum handlowym na Bielanach Wrocławskich.
W odpowiedzi na rzeczywistość pandemiczną, która w szybkim tempie zmieniła tradycyjny sposób pracy większości biur, przenosząc je na tryb hybrydowy lub całkowicie zdalny, właściciele galerii handlowej postanowili rozbudować istniejącą przestrzeń coworkingową. Konkurs na projekt przestrzeni biurowej został wygrany przez pracownię mode:lina, która jest uznawana za specjalistów w dziedzinie projektowania biur i ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w zakresie coworkingu.
Przestrzeń ta została zaprojektowana jako koncepcja "pracy blisko domu" dla osób mieszkających w okolicy, jako alternatywa dla pracy w domu lub konieczności dojazdu do centrum miasta. Kompaktowe rozmiary lokalu (mniej niż 300 m2) i nietypowa lokalizacja w centrum handlowym stanowiły interesujące wyzwanie dla architektów. Jest to miejsce dla osób rozwijających startupy, pracujących jako freelancerzy lub poszukujących alternatywy dla pracy w domu. Projektanci skupili się przede wszystkim na komforcie użytkowników, ergonomicznych i zróżnicowanych miejscach pracy, które stanowią profesjonalną alternatywę dla "stołu w kuchni". CoWork Aleja Bielany to idealna przestrzeń do kreatywnych spotkań, konferencji i rozmów rekrutacyjnych. Na niewielkiej powierzchni można znaleźć 16 indywidualnych biurek, 4 sale konferencyjne, miejsca do pracy w strefie wspólnej oraz strefę relaksu z aneksem kuchennym. W projekcie zadbano również o komfort akustyczny, zapewniając 5 wyciszonych i klimatyzowanych budek telefonicznych.
Koncept przestrzeni, stworzony przez poznańskie studio mode:lina, łączy nowoczesny, industrialny design ze skandynawskimi elementami charakterystycznymi dla IKEA. Intuicyjny układ pomieszczeń, dostosowane oświetlenie, regulowane fotele oraz liczne szafki na rzeczy osobiste - wszystko to przyczynia się do wysokiego komfortu pracy, nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Projektując to miejsce, skupiono się przede wszystkim na równowadze między pracą a życiem prywatnym. Dlatego wierzymy, że możliwość pracy blisko domu stanowi doskonałą alternatywę dla osób dojeżdżających do odległych biur oraz dla tych, którzy zmagają się z izolacją społeczną wynikającą z pracy zdalnej.
Dobrze zaprojektowane środowisko pracy, oparte na nowoczesnych i ergonomicznych rozwiązaniach, pozwala bardziej efektywnie wykorzystać czas i spędzać więcej chwil z rodziną i przyjaciółmi - opowiada Kinga Kin, architektka odpowiedzialna za koncepcję.