Jeden z budynków w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu został ozdobiony wielkim muralem stworzonym przy użyciu farb oczyszczających powietrze z zanieczyszczeń. To największy projekt tego rodzaju w stolicy Dolnego Śląska.
Mural o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych, zaprojektowany przez artystkę Zuzannę Wollny możemy podziwiać spacerując ulicą Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Mural znajduje się na jednym z budynków wchodzących w skład kompleksu Centrum Południe, będącego własnością firmy Skanska. Mural mierzy blisko 22 metry wysokości i prawie 33 metry szerokości. Cały malunek przyciąga uwagę, przedstawiając różnorodność przyrody w mieście, włączając w to zieleń i zwierzęta.
Realizacja projektu była wynikiem współpracy Skanska z pracownią Kolektyf. Ciekawym elementem jest fakt, że farby użyte do jego stworzenia są fotokatalityczne. To specjalny rodzaj farby, w której dochodzi do tzw. reakcji fotokatalitycznej. Dzięki energii słonecznej oraz obecności tlenu i wilgoci w powietrzu, farby te przekształcają zanieczyszczenia takie jak spaliny samochodowe, dwutlenek siarki czy opary rozpuszczalników, obecne w miejskim powietrzu, w nieszkodliwe substancje, takie jak dwutlenek węgla i woda.
Podobne rozwiązanie fotokatalityczne zostało również wykorzystane w sąsiedztwie kompleksu Centrum Południe, gdzie stworzono antysmogowy chodnik.